O nás

Mestský športový strelecký klub (MŠSK) v Žiari nad Hronom je organizácia zameraná na športovú streľbu. Klub bol založený s cieľom poskytnúť športovú možnosť pre obyvateľov Žiarskeho regiónu a zlepšiť ich strelecké zručnosti. Naša organizácia je zároveň súčasťou Slovenského streleckého zväzu a organizuje pravidelné súťaže a podujatia v spolupráci so Slovenským streleckým zväzom.

V mestskom športovom streleckom klube v Žiari nad Hronom je miestom, kde sa môžete zlepšiť vo svojich streleckých zručnostiach a zároveň si užiť príjemné stretnutia s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy ako vy.

V zime trénujeme vzduchovky, kde využívame priestory telocvični na 1. základnej škole v Žiari nad Hronom. V lete sa tréningy presúvajú na strelnicu v Žiari nad Hronom, kde sa strieľa z väčších kalibrov. Klub má otvorenú 50 m strelnicu. Strelnica má 14 stavov umožňujúcich streľbu. Je vybavená terčovými zariadeniami pre statickú streľbu.

Tréningy na škole sa konajú od 16:00 hod. a na strelnici od 15:00 hod. každý piatok. Takže, bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený strelec, vždy si nájdete čas, aby ste sa mohli zúčastniť tréningov a zlepšovať svoje strelecké schopnosti.

Reklamní partneri MŠSK Žiar nad Hronom